Opowieść radiowa

W Radio Zachód wyemitowano ostatni odcinek „Opowieści pierwszej”. W sumie było ich 105, które przez kilka ostatnich miesięcy gościły na 103 i 106 fm. Wszystko zaś w ramach cyklu „Literaria lubuskie”. I powiem krótko: fantastyczna sprawa i wielkie dzięki wszystkim, którzy przyczynili się do takiej promocji mojego debiutu.

Nie sposób nie wymienić tu wszystkich osób zaangażowanych w projekt. Spirytus movens przedsięwzięcia był kierownik Redakcji Kultury, Cezary Galek. To on zaproponował emisję w ramach książkowego cyklu. Pomysł podchwycili naczelni Paweł Mrożek i Krzysztof Baług. Ich poparcie było dla mnie bardzo ważne.

Pozostała sprawa wyboru lektora. Pamiętam, że trochę to trwało, do czasu, gdy przy kawie z Andrzejem Buckiem, nie padło nazwisko Artura Belinga. Ten zgodził się pod wpływem łagodnej perswazji autora i w końcu mogliśmy przystąpić do dzieła.

Nadzór merytoryczny nad produkcją odcinków sprawował Czesław Markiewicz. To on np. dzielił książkę na rozdziały, co nie było zadaniem łatwym, trzeba było bowiem przestrzegać czasu i mieć na względzie jako taką logikę i odrębność każdej z części.

Sesje nagraniowe realizował Oskar Strawiński, który wspomagał twórczy proces swoim spokojem i opanowaniem, a często też cenną radą. Montaż całości, to wytężona praca Łukasza Zalewskiego. Na uwagę zasługują fantastycznie udźwiękowienie „internetowych dialogów”, w tym szczególnie, ostatniego z nich.

Jak widzicie przy produkcji radiowej „Opowieści pierwszej” zaangażowany był całkiem spory zespół. Wszystko zaś z dużym spokojem, harmonijnie i profesjonalnie. Jeszcze raz dziękuję!

Co dalej? Oczywiście audiobook. Rozpocząłem już rozmowy i pozyskiwanie środków na produkcję. Partnerem, będzie min. zielonogórski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, którego jestem członkiem. Chcę, żeby wydawnictwo wraz z e-bookiem pojawiło się jesienią tego roku.

 

Twój komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s