Co słychać?

Miałem kolejne spotkanie autorskie. Po rozmowach w Zielonej Górze i Cigacicach, dostałem zaproszenie od Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szprotawie. Było ciekawie.

Po pierwsze dlatego, że w gronie osób, których zupełnie nie znałem, i które wiele o mnie nie wiedziały. Bez jakichkolwiek związków poza tymi, które określają naszą tożsamość narodową, regionalną, ogólnoludzką. Wyzwanie i owszem, zwłaszcza, że widownia wymagająca. Same panie, które widać, że i oczytane i z doświadczeniem własnym, latami pisanym.

Druga sprawa, to forma spotkania. Otóż byłem sam. Nie było osoby prowadzącej, zadającej pytania czy moderującej dyskusję. Dla mnie nowość, bo wcześniej nie brałem udziału w takim „one man show”.  Mimo, że początkowo czułem się jak sprzedawca garnków czy pościeli z owczej wełny, chyba udało się zainteresować tematyką „Opowieści…”. Pytań było sporo.

To trzeci powód. Zebrane panie słuchały mnie z zainteresowaniem, ale z biegiem czasu zauważyłem, że na ich twarzach maluje się coraz bardziej graniczące z niedowierzaniem zdziwienie, które kazało pytać. O to, czy to wszystko możliwe?  Czy daję odpowiedzi na postawione pytania? Dla kogo właściwie jest książka? Co daje mi prawo sądzić, że jest tak, a nie inaczej? Jak się czułem odkrywając kolejne elementy układu?

Dziękuję za to spotkanie i liczę, że zobaczymy się również po lekturze „Opowieści…” i porozmawiamy razem o rzeczach pierwszych…

ps1. Na zdjęciu autor z najstarszą czytelniczką, panią Ireną, z którą miło nam się rozmawiało.

ps2. Wisława Szymborska „Urodziny” – wiersz z dedykacją dla mnie od jednej z uczestniczących w spotkaniu pań. Dziękuję.

ps3. Wkrótce spotkanie w Żaganiu…

Twój komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s