Opowieść w radio

To jest wspaniała wiadomość i wierzyć mi się nie chce, że wszystko to dzieje się naprawdę. Już od poniedziałku 9 marca „Opowieść pierwszą” będziecie mogli usłyszeć na antenie Radia Zachód. Książka w odcinkach czytana będzie od poniedziałku do piątku, o godz. 11:45.

Interpretacji tekstu podjął się znakomity lubuski aktor, Artur Beling, a opiekę merytoryczną sprawuje redaktor Czesław Markiewicz.

W tym miejscu specjalne podziękowania za zaufanie i decyzję o emisji powieści, kieruję do Cezarego Galka, kierownika redakcji kultury Radia Zachód oraz szefostwa stacji. To naprawdę duże wyróżnienie. Dziękuję!

A już mniej oficjalnie powiem Wam, że szalenie się z tego cieszę. Chciałem nagrać powieść, ale nie sądziłem, że tak szybko się to stanie. Do tego z udziałem Artura, którego znam od wielu lat  i bardzo cenię.

W ogólniaku był instruktorem grupy teatralnej. On zaraz po szkole teatralnej, ja z pytaniami w głowie o to czy może by nie startować do PST. Pamiętam, że wystawialiśmy „Męczeństwo Piotra O`heya” Sławomira Mrożka. Na międzyszkolnym przeglądzie wojewódzkim otrzymałem pierwszą nagrodę za główną rolę męską! Ostatecznie z kariery aktorskiej wyszły nici, ale do tej pory mam sentyment do sztuki i sceny.

Artur nagrał już pierwszych kilkanaście odcinków i idzie jak burza. Przed nami jednak jeszcze kilkadziesiąt kolejnych. Całość będzie gościć na antenie dobrych kilka miesięcy…

Czy powstanie audiobook? Wiele na to wskazuje, ale jeszcze za wcześnie, żeby o tym mówić. Na razie zapraszam przed odbiorniki. Spotykamy się codziennie, od poniedziałku do piątku o 11:45 na 103 i 106 fm, a także na http://www.zachod.pl…

Opowieść w radio

Twój komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s